شرایط و قوانین

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی دایتیک به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت دایتیک هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری دیجی‌کالا و سایر خدمات ارائه شده توسط دایتیک به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات دایتیک است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین دایتیک از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های دایتیک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دایتیک تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات دایتیک اقدام کند.
همچنین از آنجا که دیجی‌کالا یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط دایتیک از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با دایتیک همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت دایتیک عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط دایتیک بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
– مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
– فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.
– خریداران حداکثر تا 2 روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
– سفارش‌هایی که دارای حداقل یک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت 16 هر روز کاری نهایی شوند ، حداقل 1 روز کاری بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) در تهران و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد.
– 1 روز کاری فاصله زمانی تحویل برای کالاهای فروشندگان، به معنای این است که در صورت خرید کالای فروشندگان ، شروع پردازش سفارش حداکثر 1 روز پس از زمان سفارش‌گذاری در دایتیک است.
– منظور از ۱ روز کاری، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار دایتیک توسط فروشنده است، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.
– در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شده و دایتیک تلاش خواهد کرد محصول/محصولات مورد نظر شما را ظرف ۲۴ ساعت تامین کند، درصورت عدم تامین کالا بعد از ۲۴ ساعت، اقلام در انتظار تامین سفارش شما بصورت سیستمی لغو خواهد شد.
– در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و دایتیک مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.
– در صورتی‌که دایتیک تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی را اعلام کرد (Discount Voucher)، میزان خرید از کالاهای فروشندگان محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.
– نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه دایتیک است، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.
– به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد.
– خدمات پس ‌از‌ فروش دایتیک تنها درصورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالای فروشنده قابل قبول است که با مشخصات مندرج در سایت مطابقت نداشته باشد،

در صورت انصراف از خرید مشتری متاسفانه داتیک به دلیل پرداخت انی به فروشنده ها مجبور به دریافت جریمه بازگشت می باشد که در زیر اعلام شده است

کالا های زیر۱.۰۰۰.۰۰۰تومان ۵ درصد

کالا های زیر ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۱.۰۰۰.۰۰۰تومان ۴ درصد

کالا های زیر ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۳ درصد

کالا های بالای ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان ۱ درصد

وضعیت محصول

گروه آکبند:

محصولا این گروه به صورت کاملا آکبند وبسته بندی می باشد

گروه آکبند بسته بندی بازشده / کم بود قطعات جانبی:

محصولات این گروه و دسته بندی
عموما آکبند هستند و فقط به عنوان کالا های نمایشگاهی و بازدید عموم قرار گرفته اند
کالا آکبند می باشد و ممکن است قطعات جانبی از قبیل پیچ و اتصالات که در کارکرد اصلی دستگاه اختلال ایجاد نمیکند کسری داشته باشد
کالا آکبند که توسط مشتری مرجوع شده و بسته بندی اولیه را ندارد

گروه کارکرده :

در این گروه محصولات کارکرده و سالم هستن و بدون نیاز به تعمیرات

گروه تعمیر شده:

محصولات این گروه سالم هسند اما تعمیراتی روی انها صورت گرفته است

گروه نیاز به تعمیر :

در این گروه کالا هایی قرار دارد که از نظر فیزیکی ویا سخت افزاری مشکلاتی دارند که قابل حل و شروع به کار مجدد هستند با هزینه کم

گروه خراب:

کالا هایی قرار دارد که وضعیت فنی نا مشخص دارد و اصلا کار نمیکند